Një gol që ia vlen të shihet, Mertens “çan” rrjetën

Nga A2 CNN
2 Gusht 2023, 21:17 | Futboll

Një gol të mrekullueshëm ka shënuar Dries Mertens për Gallatasaray, në përballjen që ekipi turk kishte për fazën eliminatore të Champions League përballë Zalgiris.

Belgu mori një top të saktë nga këndorja dhe me një të djathtë precize, pa rënë në tokë, e dërgoi sferën në ekstremet e portës, ku portieri mik e kishte të pamundur të mbërrinte.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu