Sondazh: Cilin stil pëlqeni më shumë për dekorimet e fundvitit?
  • Tradicional 50%
  • Modern 19%
  • Pak nga të dyja 31%

EKSKLUZIVE/Shkoi të marrë djalin në Siri, SPAK e akuzon si terroriste

Nga A2 CNN
5 Tetor 2023, 16:45 | Aktualitet

Nëntë gratë e rikthyera nga Siria do të gjykohen për akuzën e “pjesëmarrjes në organizatë terroriste” dhe për “pjesëmarrje në formacione luftarake në një konflikt të armatosur jashtë vendit”. Procesi hetimor tha fjalen e tij, por ne anen tjeter realiteti flet per dramat e ketyre familjeve. Ruzhdie Balliu rrefen per A2 se shkoi ne Siri per te kerkuar djalin, qe duhet te ishte nisur per studime. Sot ajo perballet me drejtësinë.

Debat - nga Alba Alishani