Opozita kritikon kryeministrin, Kurti: Qeveria vazhdon mandatin edhe pa na i votuar ju ujditë

Nga A2 CNN
5 Tetor 2023, 16:00 | Aktualitet

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, akuzoi opozitën se përmes bllokimeve të marrëveshjeve ndërkombëtare në Kuvend po i humbasin qytetarëve projekte dhe financime me vlerë 360 milionë euro. Ai tha se qeveria e tij do ta vazhdojë mandatin deri në fund, pavarësisht këtij ngërçi parlamentar. Opozita lëshoi kritika dhe akuza të forta në drejtim të tij.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi