Lufta për drejtimin e PD, akuza për kulla e "non grata" mes bardhit e Bashës në Kuvend

Nga A2 CNN
5 Tetor 2023, 16:26 | Aktualitet

Drejtimi dhe njohja e vendimeve të organeve të Partisë Demokratike u bënë pjesë e debatit në seancën parlamentare. Mes akuzash të ashpra dhe ofendimesh, Lulzim Basha e Gazmend Bardhi, u përpoqën që të tregonin se kush i ka pozitat më të forta në parti. Maxhoranca nuk qëndroi duarkryq, duke u përfshirë në debatin e brendshëm të PD me anë të ministres për marrëdhënie me parlamentin, Elisa Spiropali.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu