Helikopteri rrëzohet pranë stadiumit, humb jetën presidenti i Leicester

Nga A2 CNN
28 Tetor 2018, 22:55 | Sporte të tjera

Rreth 24 pas ngjarjes tragjike të rrëzimit të helikopterit në parkingun e stadiumit të Leicester, mbrëmjen e së dielës ka ardhur konfirmimi se mes viktimave është edhe presidenti i këtij klubi Vichai Srivaddhanaprabha.

Kur Leicester luante në shtëpi, 61-vjeçari Srivaddhanaprabha e kishte zakon që të vinte dhe të largohej me helikopter nga stadiumi. Në aksident humbën jetën edhe 4 personat që e shoqëronin pronarin e klubit anglez.

Manjati humbi jetën në një aksident me helikopter ditën e shtunë, në momentin kur po largohej nga “King Power Stadium” pas ndeshjes Leicester-West Ham. Helikopteri humbi kontrollin pasi u ngrit dhe u përplas në parkingun e punonjësve të klubit.

Kur Leicester luante në shtëpi, 61-vjeçari Srivaddhanaprabha e kishte zakon që të vinte dhe të largohej me helikopter nga stadiumi. Në aksident humbën jetën edhe 4 personat që e shoqëronin pronarin e klubit anglez.

A2 CNN Livestream

A2 Sport