Sondazh: A keni pasur raste të abuzimit me të dhënat tuaja personale?
  • Asnjëherë 10%
  • Shpesh 60%
  • Nuk jam në dijeni 30%

Incidentet në arenën kombëtare, UEFA jep dënimet për Beşiktaş, trembet Tirana

Nga A2 CNN
9 Gusht 2023, 12:26 | Futboll
Incidentet në arenën kombëtare, UEFA jep dënimet për

Incidentet e ndodhura në Arenën Kombëtare, në ndeshjen ndërmjet Tiranës dhe Beshiktash, u shoqëruan me dënimet e para nga UEFA.

Sfida e turit të dytë kualifikues në Conference League nisi me dhunë në tribuna, pas përplasjes së dy tifozerive dhe starti i lojës u shty me 14 minuta.

Pas ngjarjes, klubi i Beshkitash njoftoi se është gjobitur me 40 mijë euro nga UEFA, teksa tifozëve turq u është ndaluar trasferta për ndeshjen e radhës me Neftçi Baku në Azerbajxhan.

Këto masa trembin Tiranën, që si klub organizator rrezikon penalitet edhe më të rëndë financiar, por ndoshta edhe me ndeshje pa tifozë.

https://a2news.com/2023/08/03/nis-me-sherr-tirana-beshiktash-perplasen-tifozet/
https://a2news.com/2023/08/04/shkelma-e-grushte-pas-ndeshjes-tirana-beshiktash-e-pesojne-14-tifoze-shqiptare-e-turq/
https://a2news.com/2023/08/03/beshiktashi-kafshate-e-forte-tirana-mbyll-aventuren-europiane/

Debat - nga Alba Alishani