Inter-Milan, publikohen formacionet zyrtare. Pioli merr vendimin për Leaon

Nga A2 CNN
16 Maj 2023, 19:45 | Futboll
Inter-Milan, publikohen formacionet zyrtare. Pioli merr vendimin për Leaon

Inter dhe Milan luajnë sot ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Champions League, me formacionet zyrtare që janë publikuar.

Trajneri i zikaltërve, Simone Inzaghi, i ka besuar të njëjtëve lojtarë të cilët e nisën nga fillimi ndeshjen e parë, të fituar 2-0, duke lënë jashtë Brozoviç dhe Lukaku.

Nga ana tjetër, Stefano Pioli aktivizon nga minuta e parë Rafael Leaon, i cili mungoi në ndeshjen e parë për kuqezinjtë.

Formacionet:

INTER: Onana; Darmian, Acerbi, Bastoni; Dumfries, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco; Lautaro Martínez dhe Dzeko.

MILAN: Maignan; Calabria, Thiaw, Tomori, Theo Hernandez; Tonali, Krunic, Messias; Rafael Leao, Brahim Diaz, Giroud.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani