Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 10%
  • Kujdesi familjar 80%
  • Ndikimi i shoqërisë 10%

Kapet polici që shpërndante drogë në Sarandë, në pranga dhe bashkëpunëtori i tij

Nga A2 CNN
21 Gusht 2023, 09:16 | Kronikë

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore  në bashkëpunim me Forcën e Posaçme Operacionale të AMP ka vënë në pranga një efektiv të policisë kufitare në Sarandë, nën akuzën e prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike.

Në kuadër të operacionit “Last Sunday”, u arrestua në flagrancë punonjësi i policisë R.B., me detyrë Trup Shërbimi në Komisariatin e Policisë Kufitare Sarandë, si dhe bashkëpunëtori i tij S.V., të cilët shpërndanin drogë në lokalin që kishin marrë.

Dy shtetasit e arrestuar në bashkëpunim me njëri-tjetrin, duke shfrytëzuar një lokal 'Beach Bar' në qytetin e Sarandës shpërndanin lëndë narkotike të llojit kanabis sativa tek shtetas të ndryshëm duke përfituar shuma të konsiderueshme monetare.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu