Sondazh: A duhet të zbatohet leja menstruale në Shqipëri?
  • Po 56%
  • Jo 33%
  • Nuk e di 11%

Ngjarje e rëndë në Librazhd, i mituri mbytet në lumë

Nga A2 CNN
20 Gusht 2023, 18:04 | Kronikë
Ngjarje e rëndë në Librazhd, i mituri mbytet në lumë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e së dielës në fshatin Tokëz, të Librazhdit.

Rreth orës 16:15, shtetasi me iniciale A. A., rreth 11 vjeç, banues në Librazhd, dyshohet se është mbytur aksidentalisht duke u larë në lumin Rrapun.

Shërbimet e Policisë dhe të zjarrfikëses kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe kanë bërë të mundur nxjerrjen nga lumi të trupit të pajetë të të miturit.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Ditari A2 CNN