Sondazh: Dita ndërkombëtare kundër SIDA-s, sa i përdorni masat mbrojtëse?
  • Gjithmonë 14%
  • Shpesh 14%
  • Asnjëherë 71%

Makina futet brenda lokalit në qendrën historike të qytetit italian, 6 të plagosur

Nga A2 CNN
20 Gusht 2023, 09:01 | Bota

Vozitja në qendrën historike të Katanias me një “Mini Cooper” nuk ka shkuar siç duhet për një 76-vjeçar italian, i cili ka përfunduar në dyert e një lokali.

Për fatin e tij të keq, në kulmin e sezonit turistik dhe në një mbrëmje të premteje, lokali ka qenë i mbushur me klientë dhe gjashtë prej tyre kanë mbetur të plagosur pasi makina i mori përpara.

Aksidenti ka ndodhur në Caltagirone. Të plagosurit u dërguan në spitalin “Gravina” dhe fatmirësisht 5 prej tyre dolën pas kontrolleve mjekësore.

I plagosuri i gjashtë, një 56-vjeçar i cili ka pësuar traumë në bark, do të mbetet ende nën vëzhgim.

 Drejtuesi i makinës u denoncua në organet gjyqësore nga efektivët e policisë bashkiake që kryen hetimin për ngjarjen.

Gjasat janë që i moshuari të jetë ngatërruar me drejtimin automatik të makinës, duke shtypur gazin në vend të frenave.

Ditari A2 CNN