Manastirliu: Dy mjekë të tjerë janë shëruar nga COVID-19

Nga A2 CNN
29 Mars 2020, 09:58 | Aktualitet
Manastirliu: Dy mjekë të tjerë janë shëruar nga

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka deklaruar se në 24 orët e fundit 7 persona janë gjykuar si të shëruar nga COVID-19, në bazë të testimit të Institutit të Shëndetit Publik.

Ndër të shëruarit, ndodhen edhe 2 mjekë të spitalit “Shefqet Ndroqi”, duke çuar në 40 numrin total  të pacientëve të shëruar.

Të shëruarit do të vijojnë të jenë të vetëkarantinuar edhe për një periudhë 14-ditore.

A2 CNN Livestream

Dita jonë 2024