“Masakra e Lushnjës”, arrestohet në Greqi autori i dyshuar Laert Haxhiu

Nga A2 CNN
23 Maj 2023, 19:43 | Aktualitet

Arrestohet në Greqi Laert Haxhiu, i shpallur në kërkim për masakrën e Lushnjës, ngjarje ku u vranë dy vetë e u plagosën dy të tjerë. Haxhiu po gjykohej në mungesë në Gjykatën e Posaçme. Për të njëjtën ngjarje në një proces të veçuar GJKKO ka dënuar me burgim të përjetshëm Orges Bilbilin dhe Anterio Kaloshin.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani