Mbi 90 mijë infektime në Britaninë e Madhe, në Londër antivax përleshen me policinë

Nga A2 CNN
18 Dhjetor 2021, 23:45 | Fotolajme

Britania e Madhe ndodhet e mbërthyer nga vala e katërt e koronavirusit, e fuqizuar se tepërmi nga varianti i fundit Omicron. Edhe sot, mbi 90 mijë persona kanë rezultuar të infektuar, rreth 65% më shumë se java e kaluar.

Por ndërkohë që autoritetet shëndetësore të ishullit japin alarmin për shtrëngimin e masave, sepse rrezikohen deri 3 mijë hospitalizime në ditë, sot në Londër mijëra protestues kundër vaksinave dhe masave kundër pandemisë u mblodhën në qendrën e kryeqytetit, Westminster, duke u përplasur me forcat e rendit.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi