Muaji i Ramazanit, besimtarët myslimanë nisin të enjten agjërimin

Nga A2 CNN
22 Mars 2023, 16:32 | Aktualitet

Nderkohe, neser nis muaji i Ramazanit. Besimtarët myslimanë do të agjërojnë për 29 ditë, në shenjë adhurimi ndaj Zotit. Për myslimanët ky muaj është mjaft i veçantë dhe mbyllet me festën e Fiter Bajramit më 21 prill.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli