Nga 1 janari, nënave me tre fëmijë do t’i paguhen sigurimet për 5 vjet

Nga A2 CNN
2 Janar 2023, 18:08 | Sociale
Nga 1 janari, nënave me tre fëmijë do t’i paguhen sigurimet

Ministria e Financave dhe Ekonomisë me anë të një postimi të ministres Delina Ibrahimaj ka zyrtarizuar nismën e fundit të qeverisë, në mbështetje të grave kryefamiljare, me tre ose më shumë fëmijë.  

https://www.facebook.com/MinistriaeFinancavedheEkonomise/posts/pfbid02zi9VjC6Ggws1hzkEWpLhg538vvdLnQKGRWAvEmVPFeU795fGChzr42PnAzjBLY3Fl

“Prej 1 janarit nënat me tre e më shumë fëmijë, duke aplikuar në e-Albania, do të përfitojnë nga politika e re e mbështetjes për nënat e papuna me fëmijë nën 18-vjeç, të cilave do t’i garantohen sigurimet shëndetësore dhe shoqërore nga shteti për 5 vitet e para të fëmijës”, thuhet në postimin në Facebook.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu