Njihuni me Chaplinin pakistanez

Nga A2 CNN
16 Shkurt 2023, 08:21 | Lifestyle
Njihuni me Chaplinin pakistanez

Me një kapele të zezë, një shkop ecjeje në njërën dorë dhe një pamje të alarmuar në fytyrën e tij, Usman Khan i shmanget makinave me shpejtësi në rrugët e qytetit perëndimor të Pakistanit të Peshawar, duke imituar Charlie Chaplin.

28-vjeçari shet lodra për fëmijë në një stendë buzë rrugës, por që nga fillimi i pandemisë, ai ka filluar të vishet si Charlie Chaplin, komiku britanik që u bë i famshëm në një epokë filmash pa zë një shekull më parë dhe falë mediave sociale, ai është bërë i famshëm. Në vetëm dy muaj pasi hapi një llogari, Khan fitoi më shumë se 800 000 ndjekës në TikTok.

Khan, i cili është i varfër ashtu si Chaplin, me veshjen e tij kopjon çdo detaj nga mustaqet e aktorit komik deri te këpucët e kllounit të veshura në këmbët e gabuara. Kur shkon në qytet, shpesh i shoqëruar nga miqtë që e filmojnë, ai bën çmos për të rikrijuar skena nga filmat e Chaplin.

Fëmijët e qeshur e ndjekin, të argëtuar nga veprimet e humorit të heshtur dhe kalimtarët luajnë së bashku me shakatë e tij, si dhe duan të bëjnë “selfie” me të.

“Kur largohem nga shtëpia ime, mbyll derën për problemet e mia dhe kërkoj t'u sjell lumturi të tjerëve”, thotë ai.

“Të fitosh zemrat e njerëzve me komedinë e heshtur është një detyrë e vështirë”, shton Khan, i cili e quan aktin e tij një lloj “bamirësie”, pasi ai nuk kërkon para për shfaqjet e tij. Megjithatë, shpreson se një ditë akti i tij do ta çojë në një karrierë në televizion apo film. Dhe nëse ai do të bëhej i pasur, ai thotë se do t'i ndante të ardhurat e tij me të varfrit.

A2 CNN Livestream

Dita jonë 2024