Sondazh: Cilin stil pëlqeni më shumë për dekorimet e fundvitit?
  • Tradicional 47%
  • Modern 24%
  • Pak nga të dyja 29%

”Nuk ka normalizim pa siguri”, Kurti: Serbia duhet ndëshkuar për sulmin në Banjskë

Nga A2 CNN
20 Tetor 2023, 15:52 | Aktualitet

“Nuk mund të ketë normalizim pa siguri në Kosovë”. Kështu u shpreh kryeministri Albin Kurti, në prag të vizitës së të dërguarve europianë dhe amerikanë, në Prishtinë. Duke theksuar se nuk i di ende kërkesat dhe ofertat e tyre, Kurti deklaroi se është jetike që Serbia të ndëshkohet pas ngjarjeve në Banjskë të Zveçanit.

Debat - nga Alba Alishani