Panik në Kili, regjistrohen lëkundje të forta tërmeti

Nga A2 CNN
30 Mars 2023, 21:13 | Bota
Panik në Kili, regjistrohen lëkundje të forta tërmeti

Një lëkundje sizmike me magnitudë 6.3 Rihter goditi brigjet e rajonit Maule në Kilin verior.

Sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare, epiqendra e tërmetit ishte 94 kilometra në jugperëndim të qytetit në një thellësia fokale 12 kilometra.

Deri më tani nuk ka raportime për viktima apo dëme të rënda materiale, ndërkohë që tërmeti i parë u ndoq dhe nga disa paslëkundje më të lehta.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli 2024