“Paris Job”, grabitje 1 milionë euroshe në mes të ditës

Nga A2 CNN
1 Maj 2023, 08:25 | Aktualitet

Autoritetet franceze janë ngritur në këmbë për zbardhjen e një grabitje të rëndë që ndodhi në mes të ditës në kryeqytetin Paris.

Persona të armatosur dhe të maskuar hynë me forcë në qytetin Bulgari që ndodhet në Place Vendôme duke rrëmbyer prej atyre sende me vlerë rreth 1 milionë euro.

I njëjti dyqan është grabitur dhe dy vjet më parë, ku hajdutët shkaktuan një dëm prej 10 milionë eurosh.

I gjithë momenti i grabitjes është filmuar nga një kalimtar ku shihen dy motorë të zinj të parkuar pranë dyqanit dhe dy persona që hyjnë brenda, teksa një i tretë bën rojë. Më pas, ata largohen me shpejtësi pa iu hyrë gjemb në këmbë.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani