Pensionisti që “asfalton” gropat e rrugëve me... noddles

Nga A2 CNN
30 Mars 2023, 22:07 | Lifestyle

I mërzitur nga mungesa e investimeve në lagjen e tij dhe gropat plot me ujë kur binte shi, një pensionist britanik ka gjetur mënyrë më të pazakontë për të shërbyer për komunitetin.

Me profesion inxhinier, Mark Morell vendosi të përdorë ushqimin e famshëm aziatik “noddles”, për të “asfaltuar” gropat pranë shtëpisë, një mënyrë kjo që ka rezultuar shumë efikase.

Me veprimin e tij ai tashmë është bërë shumë i famshëm në rrjetet sociale, sa që shumë njerëz e kanë ndjekur këtë mënyrë për të shmangur këtë pakënaqësi në infrastrukturë.

Një sondazh i fundit nga Aleanca e Industrisë së Asfaltit pohoi se do të duheshin 11 vjet që autoritetet lokale të rregullojnë çdo rrugë të shkatërruar në Angli dhe Uells.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu