“Pse e bëri?!” Portieri i “thyen” ëndrrën dy herë djalit 6-vjeçar

Nga A2 CNN
16 Mars 2023, 18:33 | Futboll

Tifozët e pranishëm në një ndeshje të kategorisë së dytë në Hungari u tërbuan pasi portieri nuk e lejoi dy herë një djalë 6 vjeç ta çonte topin në rrjetë.

Enok Varga kishte ëndërr të niste ndeshjen e kategorisë së dytë mes MTK Budapest dhe Diosgyori VTK. Kjo dëshirë e tij u realizua, por portieri i Diosgyori Zsombor Senko nuk e lejoi atë në dy raste të shënonte.

Ky veprim i portierit “çmendi” të pranishmit në stadium, të cilët reaguan në kor. Djali vrapo sërish në qendrën e fushës aty ku u mor nga i vëllai i tij dhe shpërtheu në të qara.

Pas ndeshjes, portieri kërkoi falje për veprimin e tij dhe e ftoi djalin e vogël të ishte i pranishëm në ndeshjen e radhës mes Diosgyorit dhe MTK-së.

Në rrjetet sociale shpërthyen menjëherë reagimet ndaj portierit, ku të shumtë ishin ata që ngrinin pyetjen se pse ai e bëri këtë veprim.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli