Sondazh: Preferoni që emri i fëmijës tuaj të jetë:
  • Tradicional 37%
  • Modern 5%
  • I trashëguar 16%
  • Unik 42%

Bombardimet ruse shkaktojnë viktima të tjera të pafajshme në Kherson

Nga A2 CNN
23 Nëntor 2023, 17:56 | Bota

Bombardimet ruse shkaktojnë viktima të tjera të pafajshme në

Katër persona humbën jetën dhe pesë të tjerë u plagosën si pasojë e bombardimeve të fundit ruse në rajonin jugor të Kherson në Ukrainë.

Autoritetet lokale ukrainase bënë me dije se forcat ruse granatuan qytetin e Beryslav, duke vrarë një burrë që po ngiste një biçikletë.

Në një bombardim masiv të disa vendbanimeve civile në rrethinat e Khersoni, dy burra dhe një grua u vranë teksa pati dhe të lënduar.

“Dihet paraprakisht se granatimet janë kryer me municione thërrmuese”, tha në Telegram, Andriy Yermak, kreu i zyrës presidenciale të Ukrainës.

A2 CNN Livestream

A2 Business