Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 67%
  • Mungesa e kohës 22%
  • Mungesë motivimi 0%
  • Lodhja fizike 11%

Tërmeti shkund Iranin, raportohen dëme

Nga A2 CNN
5 Mars 2024, 10:34 | Bota

Tërmeti shkund Iranin, raportohen dëme

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.4 Rihter është regjistruar, në orët e para të mëngjesit të së martës, në rajonin lindor të Baluchestanit në Iran.

Sipas të dhënave të Instutit Gjeofizik të SHBA-së, lëkundje e kishin epiqendrën 66 km në verlindje të Fanouj në një thellësi prej 35 km.

Mediat iraniane raportojnë se tërmeti ka shkaktuar dëme në disa qytete dhe fshatra, por ende nuk ka të dhëna për të lënduar.

 

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli