Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 89%
  • Mungesa e kohës 0%
  • Mungesë motivimi 11%
  • Lodhja fizike 0%

Kamioni me tulla përplas çdo gjë që gjen përpara, aksidenti i frikshëm

Nga A2 CNN
1 Mars 2024, 16:52 | BotaTë paktën 5 persona mbetën të plagosur si pasojë e një aksidentit të rëndë që u regjistrua në qytetin e Limës në Peru.

Nga pamjet e kapura nga kamerat e sigurisë shihet një kamion me tulla që humbet kontrollin dhe përplas çdo gjë që gjen përpara, duke shkaktuar dëme të mëdha dhe të lënduar.

Sipas të dhënave, drejtuesi i mjetit ka treguar se mjeti doli nga kontrolli për shkak të një problemi në sistemin e frenimit, teksa hetimet vijojnë.

Ndalimi ishte i kamionit ishte i vështirë për shkak të ngarkesës me tulla që ai kishte, të cilat u shpërndanë në të gjithë rrugën, duke vënë në rrezik kalimtarët.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli