Momenti kur kryeministri i Sllovakisë futet në makinë pas atentatit

Nga A2 CNN
15 Maj 2024, 15:54 | Bota

Momenti kur kryeministri i Sllovakisë futet në makinë pas

Në rrjetet sociale janë publikuar pamje të momenteve vetëm pak sekonda pas atentatit me armë ndaj kryeministrit të Sllovakisë Robert Fico.

Ai u qëllua pas mbledhjes së qeverisë të mbajtur këtë të mërkurë në qytetin Handlova nga një person, i cili u arrestua menjëherë.

Në rrjetet sociale është publikuar edhe momenti kur truprojat kanë transportuar kryeministrin në makinë për ta nisur më pas menjëherë drejt spitalit. Nga të dhënat e para, dyshohet se Fico është qëlluar disa herë në kraharor dhe në bark.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli