Sondazh: Sa të kënaqur jeni me cilësinë e arsimit në vend?
  • Shumë 12%
  • Pak 14%
  • Aspak 74%

Përplasen dy avionë në ajër, njëri përfundon në det, tjetri ulet në pistë

Nga A2 CNN
19 Nëntor 2023, 12:02 | Bota

Përplasen dy avionë në ajër, njëri përfundon

Një aksident ajror u regjistrua këtë të diel në Australi, ku dy avionë të vegjël u prekën teksa fluturonin pranë njëri-tjetrit në gjirin e portit Victoria.

Kamerat kanë filmuar momentin kur dy avionët prekin krahët në ajër, teksa njëri prej tyre humbi kontrollin dhe përfundoi në det, teksa tjetri u ul me sukses në pistë.

Ekipet e kërkim-shpëtimit kanë nisur menjëherë operacioni për gjetjen e dy personave që udhëtonin në aeroplanin e vogël, në një zonë detare ku janë gjetur mbetje të tij.

Ndërkohë që ka nisur një hetim për zbardhjen e shkaqeve të këtij aksidenti.

Ditari A2 CNN