Sondazh: Preferoni që emri i fëmijës tuaj të jetë:
  • Tradicional 40%
  • Modern 7%
  • I trashëguar 13%
  • Unik 40%

Shmangu përplasjen kokë më kokë me një makinë, përmbyset autobusi me nxënës në Itali

Nga A2 CNN
28 Shkurt 2024, 11:02 | Bota

Shmangu përplasjen kokë më kokë me një makinë,

Një autobus me nxënës doli nga rruga në Baragiano në Potenza për të shmangur një përplasje kokë më kokë me një makinë u përmbys në anën e djathtë të rrugës.

Në autobus ndodheshin rreth 40 nxënës, nga 14 deri në 18 vjeç, të cilët ndjekin shkollat ​​e mesme në Potenzë.

Shmangu përplasjen kokë më kokë me një makinë,

Të gjithë personat në autobus janë të sigurt, ndërsa më të lënduarit janë drejtuesi i autobusit dhe personi që drejtonte makinën, i cili mbeti i bllokuar në makinë dhe u nxor më pas nga zjarrfikësit.

Shmangu përplasjen kokë më kokë me një makinë,

Megjithatë, disa prej tyre u transferuan për kontrolle në spitalin San Carlo në Potenza.

A2 CNN Livestream

A2 Business