Sondazh: A ju shqetëson lënia në harresë e Bibliotekës Kombëtare?
  • Po 100%
  • Jo 0%
  • Nuk më intereson 0%

Rama: Të merren masa para se të jetë shumë vonë

Nga A2 CNN
5 Tetor 2023, 18:54 | Aktualitet

Kryeministri shqiptar Edi Rama u shpreh shumë i shqetësuar për situtatën në veriun e Kosovës, gjatë pjesëmarrjes në Samitin e Komunitetit Politik Europian, në Granada të Spanjës. Ai i bëri thirrje BE-së të marrë masa para se të jetë shumë vonë dhe kërkoi nga NATO përforcim të misionit të KFOR në veri, për të garantuar sigurinë në kufi.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli