Sondazh: A ju shqetëson lënia në harresë e Bibliotekës Kombëtare?
  • Po 71%
  • Jo 24%
  • Nuk më intereson 6%

Raporti i ODIHR, ekspertët: Kemi bërë hapa pas, shans i humbur për në BE

Nga A2 CNN
2 Tetor 2023, 15:58 | Aktualitet

Ekspertët e çështjeve zgjedhore janë të mendimit se raporti i monitorimit të ODIHR për vendoret e 14 majit tregon një regres të standardeve demokratike. Premto Gogo nga organizata KRIIK dhe Afrim Krasniqi nga Institutit për Studimet Politike shprehen se janë bërë hapa pas, duke e konsideruar edhe si një shans të humbur për rrugëtimin e Shqipërisë në BE.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu