Sondazh: A keni pasur raste të abuzimit me të dhënat tuaja personale?
  • Asnjëherë 10%
  • Shpesh 60%
  • Nuk jam në dijeni 30%

Rikthehet në funksion aksi i vjetër Levan-Vlorë, Rama publikon pamjet

Nga A2 CNN
1 Gusht 2023, 08:17 | Aktualitet
Rikthehet në funksion aksi i vjetër Levan-Vlorë, Rama publikon

Kanë përfunduar punimet e rikonstruksionit të rrugës Levan-Vlorë. Lajmin e ka ndarë në rrjetet sociale kryeministri Edi Rama. Sipas tij, ky aks është rikthyer në funksion të udhëtarëve me standarde, sinjalistikë dhe të gjitha parametrat e sigurisë rrugore.

“Mirëmëngjes dhe me aksin e përfunduar Levan-Vlorë, i rikthyer në funksion të udhëtarëve me standarde, sinjalistikë dhe të gjitha parametrat e sigurisë rrugore, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

Punimet për riparimin e kësaj rruge nisën shtatorin e viti të kaluar, ku ARRSH parashikoi zgjatjen me një vit të punimeve.

Debat - nga Alba Alishani