Roma mposht Juventusin dhe kthehet në vendin e katërt

Nga A2 CNN
5 Mars 2023, 22:54 | Futboll
Roma mposht Juventusin dhe kthehet në vendin e katërt

Roma-Juventus ka përfunduar 1-0 falë golit të mbrojtësit Gianluca Mancini në minutën e 53. Pas golit, Juventus tentoi barazimin duke pasur raste të shumta me Di Maria, Chiesa dhe Pogba, por nuk i realizoi dot falë pritjeve të portierit Rui Patricio.

Roma ndërkohë, kap vendin e katërt, i vlefshëm për kualifikim në Champions League e ndërsa Juventusi mbetet larg.

A2 CNN Livestream

Dita jonë 2024