“Sanksione Serbisë, siguri për Kosovën”, Kurti: Kërkova nga Brnabić të nënshkruajmë marrëveshjen bazike dhe aneksin e Ohrit

Nga A2 CNN
16 Tetor 2023, 19:48 | Aktualitet

Kemi nevojë për siguri për Kosovën. Kështu deklaroi kryeministri i Kosovës Albin Kurti në një deklaratë për mediat pas përfundimit të samitit të Procesit të Berlinit, teksa solli në vëmendje sulmet në veri. Sipas tij, Ballkani europian i duhet shteteve tona dhe kosova e ka të qartë orientimin e saj.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu