Sekretarja e Përgjithshme e OSBE-së nesër në Tiranë, zbardhet agjenda

Nga A2 CNN
23 Mars 2023, 13:35 | Aktualitet
Sekretarja e Përgjithshme e OSBE-së nesër në Tiranë,

Sekretarja e Përgjithshme e OSBE-së, Helga Maria Schmid, do të vizitojë Tiranën më 24 mars për takime me zyrtarë të nivelit të lartë, parlamentarë, staf të OSBE-së dhe aktorë të tjerë në Shqipëri.

Siç njofton OSBE, Schmid do të takohet me Presidentin Bajram Begaj, kryeministrin Edi Rama, ministren e Evropës dhe Punëve të Jashtme, Olta Xhaçka, dhe Kryetaren e Kuvendit, Lindita Nikolla.

Pritet po ashtu, që zyrtarja e OSBE-së të takohet me ligjvënës të Shqipërisë, përfshirë përfaqësuese të Aleancës së Grave Parlamentare, si dhe përfaqësues të shoqërisë civile.

Ajo do të zhvillojë gjithashtu takime me kreun e Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Guido De Sanctis dhe ekipin e tij.

Të enjten, në orën 11:20, Sekretarja e Përgjithshëm Schmid dhe ministrja Xhaçka do të mbajnë edhe një konferencë personalisht për mediat.

A2 CNN Livestream

Dita jonë 2024