Sërish lëkundje, tërmet i magnitudës 4.0 në Shqipëri

Nga A2 CNN
24 Shtator 2020, 21:33 | Aktualitet
Sërish lëkundje, tërmet i magnitudës 4.0 në

Një tjetër lëkundje është ndjerë pak minuta më parë në Shqipëri. Epiqendra është e njëjta e tërmetit të natës së kaluar, 31 kilometra në jug-perëndim të Elbasanit, në afërsi të Belshit.

Sipas Institutit të Gjeoshkencës, lëkundja sizmike ishte me magnitudë 4.2 ballë, me koordinata 41°04' N dhe 19º 89' E, me thellësi 17 km dhe me epiqendër 5 km në veri-perendim të qytetit Belsh.

Sot në orën 1.25 në të njëjtën zonë u regjistrua një tërmet i magnitudës 4.5.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Dita jonë 2024