Sezoni turistik, 90% e hoteleve në Durrës të prenotuara

Nga A2 CNN
7 Maj 2023, 20:41 | Ekonomi
Sezoni turistik, 90% e hoteleve në Durrës të prenotuara

Mijëra turistë të huaj kanë zgjedhur plazhet e Durrësit për të kaluar pushimet verore.

Hoteleritë në Durrës janë prenotuar në mbi 90 përqind të kapacitetit të tyre, duke kaluar çdo pritshmëri ende pa nisur fluksi i sezonit.

Turistë nga vendet e Evropës Veriore, vendet skandinave, Italia, Gjermania etj, janë ata që i kanë mbyllur prenotimet më herët dhe që qytetin bregdetar të Durrësit prej vitesh e kanë futur në agjendën e destinacioneve të tyre të preferuar.

Durrësi numëron mbi 170 hotele e resorte turistike me një kapacitet akomodues me mbi 10 mijë shtretër.

https://a2news.com/2023/04/24/bukuroshja-e-adriatikut-cel-sezonin-turistik-ne-durres-sjell-134-turiste-franceze/
https://a2news.com/2023/03/22/sitet-arkeologjike-ne-durres-ne-nje-bilete-te-vetme/

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Debat nga Alba Alishani