Sondazh: Dita ndërkombëtare kundër SIDA-s, sa i përdorni masat mbrojtëse?
  • Gjithmonë 13%
  • Shpesh 25%
  • Asnjëherë 63%

Tërmet në Korfuz, lëkundjet ndihen edhe në jug të Shqipërisë

Nga A2 CNN
9 Nëntor 2023, 18:29 | Aktualitet

Tërmet në Korfuz, lëkundjet ndihen edhe në jug të

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në jug të Shqipërisë mbrëmjen e sotme. Epiqendra ka qenë në Korfuz, por lëkundjet janë ndjerë në Himarë dhe Sarandë.

Sipas të dhënave, magnituda ishte 3.7 i shkallës rihter dhe thellësia fokale e tërmetit ka qenë 5 kilometra. Nga lëkundjet nuk raportohet për dëme.

Debat - nga Alba Alishani