Sondazh: A keni pasur raste të abuzimit me të dhënat tuaja personale?
  • Asnjëherë 10%
  • Shpesh 60%
  • Nuk jam në dijeni 30%

Hasani takohet me Varhelyi-n: Në fund të 2023, synojmë hapjen e kapitullit të parë për anëtarësimin

Nga A2 CNN
13 Nëntor 2023, 17:44 | Aktualitet

Hasani takohet me Varhelyi-n: Në fund të 2023, synojmë hapjen e

Komisioneri për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Oliver Varhelyi është takuar sot me ministrin e Jashtëm Igli Hasani, në margjinat e Ministerialit BE-Ballkani Perëndimor.

Në një postim në platformën “X”, komisioneri Varhelyi shprehet se Shqipëria ka vijuar të bëjë progres sa i përket reformave për anëtarësimin në BE.

Ai përsërit edhe një herë qëndrimin e Unionit, se synimi kryesor është që kapitulli i parë për anëtarësimin me Shqipërinë të hapet në fund të këtij viti.

Debat - nga Alba Alishani