Sondazh: Ku do e kaloni natën e ndërrimit të viteve?
  • Famije 77%
  • Restorant/bare 7%
  • Jashtë vendit 16%

Në burg për korrupsion, Jamarbër Malltezi bën hapin e radhës në betejën me drejtësinë

Nga A2 CNN
13 Nëntor 2023, 13:07 | Aktualitet

Në burg për korrupsion, Jamarbër Malltezi bën hapin e

Dhëndri i ish-kryeministrit, Sali Berisha, Jamarbër Malltezi ka ndërmarrë hapa të tjera në betejën e tij me drejtësisë. A2 CNN mëson se avokati i Malltezit ka depozituar ditën e sotme një shtesë të ankimit të bërë në Apel kundër masës së sigurisë "arrest në burg".

Ky vendim i tij, vjen pasi Gjykata kundër Korrupsionit dhe Krimit të organizuar la në fuqi masën e sigurisë “arrest me burg” për dhëndrin e ish-kryeministrit. Malltezi, aktualisht në burg, akuzohet për korrupsion pasiv mbi privatizimin e ish-kompleksit Partizani.

Për këtë çështje është vendosur masë sigurie edhe për Sali Berishën. Me kërkesë të SPAK, për Berishën është caktuar masa “detyrim për paraqitje” dhe “ndalim i daljes jashtë vendit”.

Ditari A2 CNN