Sondazh: Sa prezent është aktiviteti fizik në përditshmërinë tuaj?
  • Çdo ditë 45%
  • Tre herë në javë 18%
  • Vetëm në fundjavë 9%
  • Asnjëherë 27%

Kontrolli në kopshte e çerdhe, Balla: U proceduan penalisht 129 pronarë subjektesh pa licencë

Nga A2 CNN
25 Nëntor 2023, 12:41 | Aktualitet

Kontrolli në kopshte e çerdhe, Balla: U proceduan penalisht 129

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka bërë të ditur se nga kontrolli i ushtruar në kopshtet dhe çerdhet, të cilat ushtronin aktivitet pa licencë, janë proceduar penalisht 129 pronarë dhe administratorë të këtyre subjekteve.

Sipas Ballës, policia ka marrë masa me gjobë administrative për 18 subjekte, ndërkohë që në total janë kontrolluar 30 kopshte dhe çerdhe.

“Tiranë????#PaketaeSigurisë në shkolla përfshin edhe kopshtet dhe çerdhet. Policia e Shtetit????????‍♂️ kontrolle në 300 çerdhe dhe kopshte, procedohen penalisht 129 pronarë/administratorë të këtyre subjekteve, ndërsa 18 të tjerët gjobiten administrativisht”, thuhet ne postimin e ministrit të Brendshëm.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli