“Çmendet” moti, “bie nata” në mes të ditës në Tiranë

Nga A2 CNN
3 Nëntor 2023, 13:02 | Aktualitet

Tirana dhe pjesa më e madhe e qyteteve të vendit është përfshirë nga rrebeshet e shiut këtë të premte.

Pak pas mesditës, shiu i dendur dhe era pushtuan kryeqytetin shqiptar. Meteorologia e A2 CNN, Tanja Porja, njofton se moti i reshje të dendura do të vijojë të paktën deri mesditën e së shtunës.

Ndërkohë, si pasojë e intensitetit të lartë pritet të ketë përmbytje të rrugëve urbane.

Pas mesditës së të shtunës, deri të hënën e ardhshme pritet të ketë reshje vetëm në zona të izolura.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi