Moti i keq, probleme në disa akse rrugore për shkak të rënies së gurëve

Nga A2 CNN
29 Nëntor 2023, 10:54 | Aktualitet

Moti i keq, probleme në disa akse rrugore për shkak të

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë të ditur se si pasojë e reshjeve intensive të shiut gjatë ditës së djeshme dhe natës, ka pasur rënie të gurëve në disa akse.

“Gjatë orëve të natës ka pasur reshje shiu me intensitet, të cilat kanë shkaktuar rënie gurësh e inertesh në: Skuraj-Burrel, Elbasan-Qafë-Thanë, Vau Dejës-Pukë-Kukës, Bulqize-Urë e Cerenecit, Berat-Çorovodë, rrëshkitje dheu në Klos-Qafë Buall, ku janë marrë masat e nevojshme menjëherë nga grupet e punës të mirëmbajtjes për pastimin e akseve

Qarkullimi vijon pa probleme në të gjitha akset nacionale. Në orët e para të mëngjesit kanë filluat reshjet e dëborës në Bogë-Theth, Tamarë-Vermosh,

Bilisht-Miras ku po vijon puna për pastrimin e dëborës dhe shpërndarjen e kripës. Temperaturat kanë qenë në rritje.

Drejtuesit e mjeteve të pajisen me goma dimërore dhe zinxhirë kur udhëtojnë për në segmentet me prezencë dëbore, të ulin shpejtësinë, të respektojnë sinjalistikën dhe udhëzimet e Policisë Rrugore”, njofton ARRSH.

 

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani