Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 10%
  • Kujdesi familjar 80%
  • Ndikimi i shoqërisë 10%

Bie poshtë 103 lekëve, valuta europiane i afrohet niveleve të muajit korrik

Nga A2 CNN
23 Nëntor 2023, 15:21 | Ekonomi

Bie poshtë 103 lekëve, valuta europiane i afrohet niveleve të

Euro ra nën vlerën mesatare prej 103 lekësh, duke ju rikthyer kështu vlerave rekord të shënuara gjatë muajit korrik.

Sipas Kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë monedha europiane në shitje tregtohet me 102.50 lekë dhe blihet me 103.25 lekë, me një kurs mesatar prej 102.88 lekësh.Një vlerë e lartë qarkulluese në treg e euros por dhe një kërkesë e ulët për blerje sipas aktorëve të tregut po ndikon në rënien e mëtejshme të kësaj monedhe.

Ndërkohë në ecuri renese vijojnë edhe valutat e tjera si paundi e dollari.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu