Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 89%
  • Mungesa e kohës 0%
  • Mungesë motivimi 11%
  • Lodhja fizike 0%

Euro bie në 102.6 lekë! Monedha europiane nuk ndalon rënien edhe në prill

Nga A2 CNN
2 Prill 2024, 14:58 | Ekonomi

Afrimi i sezonit veror po shton edhe më tej dhe presionet ndaj kursin e këmbimit.

Monedha europiane edhe në fillim të muajit prill vijoi rënien duke arritur në 102.66 lekë ose 0.27 pikë më pak se fundi i marsit.

Referuar të dhënave të Bankës së Shqipërisë, në shitje euro këmbehet për 103.05 lekë dhe 102.22 lekë. Në të njëjtën ecuri ndodhet dhe paundi britanik dhe franga zviceriane, ndërsa rritje ka shënuar dollari amerikan.   

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli