Euro e nis javën në rritje, fiton pak pikë, bien dollari dhe franga zvicerane

Nga A2 CNN
20 Maj 2024, 15:00 | Ekonomi

Euro e nis javën në rritje, fiton pak pikë, bien dollari dhe

Euro e ka nisur javën në rritje. Valuta europiane ka fituar pak pikë në raport me fundjavën dhe aktualisht po këmbehet mesatarisht për 100.41 lekë.

Sipas kursit të publikuar nga Banka e Shqipërisë, në shitje euro po këmbehet me 100.74 lekë, ndërsa po blihet për 100.08 lekë.

E kundërta ka ndodhur me dy nga valutat kryesore si dollari dhe franga zvicerane të cilat e kanë nisur javën në rënie.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi