Sondazh: Sa e rrezikon Shqipërinë përshkallëzimi i konfliktit Iran - Izrael?
  • Shumë 22%
  • Pak 78%
  • Aspak 0%

5 metra larg njëri-tjetrit, gjykata pranon kërkesat për urdhër mbrojtje nga Zaharia dhe Zogu

Nga Armand Bajrami
7 Mars 2024, 14:32 | Kronikë

Gjykata e Tiranës ka pranuar kërkesat për urdhër mbrojtje të bëra nga Elia Zaharia dhe Leka Zogu. Gjykata ka konfirmuar kërkesat respektive duke i urdhëruar të mos afrohen në distancë me të afërt se 5 metër nga njëri -tjetri.

Ndërkohë Princ Leka mund të takojë vajzën e mitur në prani  të dados. Elia Zaharia ka qenë prezente në gjykatë, ndërsa Leka Zogu ll është  përfaqësuar nga avokati i tij.

Ndërkaq Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për denoncimet ka nisur hetimet për dhunë në familje si dhe po kryen verifikime edhe për publikimin e videos në media. Sipas saj rezulton që ajo është publikuar në media para se të dërgohej në Prokurori.

 

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli