Armë, municion luftarak dhe kokainë, arrestohen dy persona në Tiranë

Nga A2 CNN
9 Mars 2024, 09:50 | Kronikë

Armë, municion luftarak dhe kokainë, arrestohen dy persona në

Policia ka vënë në pranga dy persona të cilëve iu gjetën dhe sekuestruan armë zjarri pistoletë, municion luftarak dhe kokainë. Sipas Policisë bëhet fjalë për dy raste të ndryshme ; i pari në rrugën Frang Bardhi në kryeqytet dhe tjetri në Marqinet.

“Shërbimet e Sektorit të Forcës së Posaçme "Shqiponja", në rrugën "Frang Bardhi", kanë ndaluar automjetin me drejtues shtetasin E. H., 39 vjeç, banues në Tiranë. Gjatë kontrollit fizik dhe të automjetit, shërbimet e Policisë, i gjetën 39-vjeçarit, një armë zjarri pistoletë me krëhër e municion luftarak, dhe një sasi lënde të dyshuar narkotike kokainë”.

Për rastin e dytë policia njofton se gjatë ndalimit 34-vjeçari nuk i është bindur policisë dhe gjatë tentativës për t’u larguar ka hedhur në tokë pistoletën

“Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 7, në Marqinet, kanë ndaluar për kontroll automjetin me drejtues shtetasin M. M., dhe pasagjer shtetasin A. E., 34 vjeç. Pasagjeri në momentin e ndalimit, nuk i është bindur urdhrave të punonjësve të Policisë, por ka tentuar të largohej dhe gjatë tentativës për t’u larguar ka hedhur në tokë, një armë zjarri pistoletë”.

Dy armët e zjarrit me krëhëra e municion luftarak, së bashku me lëndën e dyshuar narkotike kokainë, u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Në vijim të veprimeve u bë arrestimi i shtetasve E. H., 39 vjeç, banues në Tiranë, dhe A. E., 34 vjeç, banues në Vorë, dhe materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme. 

 

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu