Del nga rruga e përfundon në kanal një automjet në aksin Lushnje-Berat

Nga A2 CNN
21 Mars 2024, 22:22 | Kronikë

Një automjet është përmbysur pasi ka dalë nga rruga në aksin nacional Lushnje-Berat, pranë fshatit Kashtëbardhë.

Drejtuesi i tij, një 35-vjeçar nga Kuçova, nuk ka arritur që të marrë kthesën për shkak të shpejtësisë në lëvizje dhe ka përfunduar në kanalin buzë rrugës.

Ai është dërguar për mjekim në spitalin e Lushnjes ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën pasi ka marrë plagë të lehta.

Ndërkohë, në vendngjarja ka shkuar policia rrugore e cila po punon për zbardhjen e shkaqeve të këtij aksidenti.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli