Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 0%
  • Mungesa e kohës 0%
  • Mungesë motivimi 0%
  • Lodhja fizike 0%

"Inceneratorët", Prokuroria e Posaçme fton avokatët e Ahmetajt, Mërtirit e Zotos për t'i komunikuar akuzat

Nga Armand Bajrami
21 Mars 2024, 14:16 | Kronikë

"Inceneratorët", Prokuroria e Posaçme fton avokatët e

Prokuroria e Posaçme ka ftuar avokatët e Arben Ahmetajt për t'i komunikuar akuzat në lidhje me hetimin e nisur si fraksion i inceneratorit të Elbasanit.

Po ashtu, janë thirrur edhe avokatët e Mirel Mërtirit e Klodian Zotos. Në këtë dosje ish-zv.kryeministri akuzohet për veprat penale "pastrim parash", "korrupsion" në 6 raste dhe "fshehje pasurie".

Gjatë hetimeve pas kallëzimeve që u bënë ndaj tij, se ka përfituar dhurata e udhëtime të paguara nga administratorët e inceneratorëve, u ngritën 3 akuza teksa u shpall në kërkim ndërkombëtar.

Thirrje për komunikim të akuzës ka pasur edhe për ish-bashkëshorten e Ahmetajt, Albina Mançka. Ende nuk dihet akuza që do t'i komunikohet.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi