Lirohet nga qelia mikesha e Laert Haxhiut

Nga A2 CNN
21 Mars 2024, 11:20 | Kronikë

Lirohet nga qelia mikesha e Laert Haxhiut

Gjykata e Posaçme liron nga qelia Klea Gjata, mikeshën e Laert Haxhiut. Gjyqtari Erjon Bani zëvendësoi masën e sigurisë "arrest në burg" në "ndalim të daljes jashtë shtetit".

Klea Gjata qëndronte në paraburgim prej shtatorit të vitit të kaluar, pas dëshmisë së të penduarit të drejtësisë Artan Tafani. Ajo akuzohet për "përkrahje të autorit të krimit" dhe "moskallëzim krimi".

27-vjeçarja nga Lushnja u arrestua pas zbërthimit para hetuesve të Tafanit, i cili rrëfeu 6 vrasje të kryera nga grupi.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli