Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 73%
  • Mungesa e kohës 18%
  • Mungesë motivimi 9%
  • Lodhja fizike 0%

E shtuna e aksidenteve në Fier, regjistrohet i treti, makina përfundon në kanal

Nga A2 CNN
3 Shkurt 2024, 22:09 | Kronikë

Një automjet ka përfunduar në kanal mbrëmjen e të shtunës në aksin Fier-Seman, në vendin e quajtur “Ura e Baçinozit”, duke regjistruar kështu aksidentin e tretë gjatë kësaj dite në këtë zonë.

Në vendngjarje ka mbërritur menjëherë ambulanca dhe policia, ndërsa sipas informacioneve paraprake të siguruara nga A2 CNN mësohet se drejtuesi i automjetit është plagosur dhe është dërguar me urgjencë drejt Spitalit Rajonal të Fierit.

Më herët dy makina u përplasën me njëra-tjetrën në aksin Fier-Patos, në vendin e quajtur “Kthesa e Portezës”. Të dy ja makinat gjithashtu përfunduan në kanalin anës rrugës.

Edhe në aksin Fier-Seman, në vendin e quajtur Fermë Çlirim u regjistrua një aksident të shtunën pasdite, ku u përfshinë 3 mjete. Si pasojë e përplasjes mbetën të lënduar katër persona, të cilët gjithashtu u dërguan me dy autoambulanca në Spitalin Rajonal të Fierit.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi